niedziela, 13 września 2009

Dieta i jej wpływ na stan cery

Dieta którą wam opiszę gwarantuje zlikwidowanie nadwagi, odzyskanie zgrabnej sylwetki, powrót energii życiowej a tym samym pozbycie się niektórych dolegliwości i chorób. Dieta ta nie ma żadnych skutków ubocznych, jej wyjątkowość polega na zmianie nawyków żywieniowych. Jest tania, gwarantuje zdrowie, urodę oraz regularny spadek wagi ciała.

Zasady prawidłowego odżywiania
Spożywam posiłki 4-6 razy dziennie w niedużych porcjach, żeby nie rozciągać żołądka. Ostatni posiłek nie później niż 2-3 godziny przed snem.
Nie wolno pić w trakcie jedzenia! Woda i inne płyny rozrzedzają sok żołądkowy i wypychają nie przetrawione pożywienie do jelit gdzie, fermentuje, gnije i zatruwa organizm powodując choroby,
Należy pić 20-30 minut przed posiłkiem albo 2 godziny po jedzeniu. W ciągu dnia powinniśmy dostarczyć organizmowi od 2 do 3 litrów płynów. Zalecam wypicie 1-2 szklanek wody czystej lub mineralnej zaraz po przebudzeniu się dla prawidłowej pracy jelit.
Piję zieloną herbatę, która zapobiega otłuszczeniu wątroby i tworzeniu się kamieni oraz odtruwa organizm z toksyn wspomagając odchudzanie.
Co jemy?
Jemy surowe owoce i warzywa, suszone owoce, orzechy, kasze gotowane bez mleka i cukru, głównie: gryczaną, jaglaną, jęczmienną a także ryż nieczyszczony, ryby, drób, jajka ugotowane na miękko, chude gatunki mięsa, produkty z kwaśnego mleka tj. kefiry, jogurty twaróg. Produkty sojowe, fasole, groch soczewicę.
Rezygnujemy: z wszystkich rafinowanych i nienaturalnych produktów: kiełbasy, wędliny, margaryny, konserwy, ocet spirytusowy, białą mąkę, zupy w proszku, różne sosy.
Cukier zastępujemy miodem.
Ograniczyć spożycie kawy, czarnej herbaty, bulionów mięsnych, alkoholu.
Zminimalizować spożycie tłuszczów zwierzęcych w tym masła, żółtego sera, tłustych gatunków sera.
Zredukować do minimum spożycie wyrobów z białej mąki (biały chleb, makarony, placki, pierogi, torty).
Stosować zasadę w której przed południem jemy węglowodany (kasza, ziemniaki, pieczywo gruboziarniste, warzywa, owoce, miód). Po południu – białka ( ryby, mięso, sery jajka, fasola, groch, orzechy, grzyby, jogurt, kefir, soja, owoce morza).
Najprostsza metoda zdrowego odżywiania polega na tym, że pewne produkty żywnościowe powinny być spożywane oddzielnie.
Białka trawimy w żołądku w ciągu 2-4 godzin a węglowodany 20-40 minut. Węglowodany połączone z białkiem podczas trawienia przeszkadzają sobie nawzajem.
Organizm traci więcej enzymów, energii jego rezerwy szybciej się wyczerpują. Trawienie pożywienia jest spowolnione i mimo wszystko cześć zjedzonych razem białek i węglowodanów nie zostanie przetrawionych, zaczną one gnić i fermentować. W celu zachowania zdrowia odzwyczajcie się od mięsa z ziemniakami, kanapek z kiełbasą, szynką czy z serem.
Natomiast białka i węglowodany można mieszać z tłuszczem, warzywami i owocami. Przerwa między spożyciem produktu węglowodanowego a białkowego nie powinna być mniejsza niż 2 godziny.

Jadłospis należy ustalać w następujący sposób:

1. Sok (warzywny albo z owoców) – świeżo wyciśnięty (wyjątkiem jest tylko sok z buraków ćwikłowych, który można pić dopiero 2-3 godziny po zrobieniu).
2. Surówka
3. Drugie danie- przed południem węglowodany a po południu białka.
Jeżeli będziecie głodni możecie jeść warzywa, owoce i pić herbatę zieloną. Koniecznie nauczcie się wolno przeżuwać, każdy kęs od 20 do 30 razy.

Przykłady łączenia produktów:
• Warzywa + mięso
• Warzywa + kasza
• Warzywa + ryba
• Warzywa + jajka
• Warzywa + ser lub twaróg
• Warzywa + groch
• Warzywa + fasola
• Warzywa + pieczywo
• Warzywa + orzechy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz